Ale Robot

Zapisz na zajęcia

Zaloguj się

Nie masz konta? Załóż je za darmo!

Zapomniane hasło

News

Życzenia świąteczne

2019-12-23

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzy zespół Ale Robot

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 1 w 2 semestrze

2019-12-17

Ale Robot zaprasza wszystkich Młodych Miłośników Robotyki na rozwijające zajęcia dla przyszłych inżynierów.

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 3 od 30 Listopada

2019-11-07

Nadeszła pora przejść na wyższy poziom wtajemniczenia! ;)

czytaj więcej...

Newsletter

NASI PARTNERZY

Bałucki Ośrodek Kultury

Zapisy na zajęciach w szkołach: SP169 i SP202 w Łodzi

Opublikowano:

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia w szkołach podstawowych na terenie Łodzi i okolic. Na początek dwie szkoły, w których już od kilku lat prowadzimy zajęcia:

  • Szkoła Podstawowa 169 (Łódź, Napoleońska 7)
  • Szkoła Podstawowa 202 (Łódź, Jugosławiańska 2)

Osoby zainteresowane zajęciami prosimy o kontakt telefoniczny lub elektroniczny. Jak co roku zachęcamy zainteresowanych do wypełnienia formularzy (linki powyżej), dzięki którym łatwiej nam będzie ustalić godziny zajęć. Wypełnienie formularzy nie jest równoznaczne z zapisaniem na zajęcia - dalsze ustalenia (co do proponowanych  dni i godzin zajęć) będziemy prowadzić telefonicznie/elektronicznie tak by w miarę możliwości dostosować dni zajęć do planu lekcji i innych zajęć dodatkowych.

Dołożymy starań, by zajęcia odbywały się w możliwie wygodnych godzinach pracy świetlicy szkolnej.

 


W naszej ofercie są trzy rodzaje zajęć:

- robotyka dla klas 0-3 z wykorzystaniem zestawów LEGO Wedo
- robotyka dla klas 4-7 z wykorzystaniem zestawów Lego Mindstorms
- programowanie w języku Scratch dla wszystkich uczniów (szczególnie klasy od 3 wzwyż)

W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 661 09 29 01. Można wykorzytać również formularz kontaktowy, który odnajdą Państwo w zakładce kontakt.

 


Krótki opis zajęć:

Zajęcia dla dzieci z klas 0-3 odbywają w wymiarze 60 minut. 
Roboty zwierzęta (np. krokodyl, lew czy ważka), miniatury mechanicznych urządzeń (helikopter, dźwig, robotyczne ramię) i wiele innych ciekawych konstrukcji gwarantują świetną zabawę połączoną z nauką!

Dla dzieci z klas 4-7 proponujemy zajęcia na bardziej zaawansowanych technicznie klockach Lego Mindstorms, na których dzieci budują trudniejsze roboty, z rozwiniętą częścią dotyczącą programowania. Zajęcia trwają 120 minut (do ustalenia).

Zajęcia z programowania w języku Scratch trwają 60 minut, a dzieci uczą sie informatyki w formie zabawy poprzez pisanie gier i programów, w któych główną rolę gra popularny "kotek".

Zajęcia dla każdej grupy odbywać się będą odbywać raz w tygodniu. Dokładna informacja o cenie zajęć zostanie podana po ustaleniu wstępnej listy zainteresowanych. Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest deklaracją uczestnictwa w zajęciach - jego wypełnienie pozwoli nam wybrać najbardziej dogodne terminy zajęć o których poinformujemy mailowo oraz w krótkiej wiadomości SMS.

Informujemy, że prowadzimy także zajęcia w weekendy. Dla szczególnie zaangażowanych konstruktorów proponujemy cykl czterech 3-godzinnych spotkań w Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" (Łódź, skrzyżowanie Włókniarzy i Limanowskiego). Zajęcia będą odbywać się w soboty w godz. 10-13 - więcej informacji na www.alerobot.pl i pod numerem telefonu 661 09 29 01