Ale Robot

Zapisz na zajęcia

Zaloguj się

Nie masz konta? Załóż je za darmo!

Zapomniane hasło

News

Młody Robotyk Poziom 3 od 30 Listopada

2019-11-07

Nadeszła pora przejść na wyższy poziom wtajemniczenia! ;)

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 1 już w Październiku

2019-08-30

Sztandarowy kurs z robotyki Ale Robot, czyli Młody Robotyk Poziom I to cykl czterech trzygodzinnych spotkań pełnych konstruowania, programowania i zabawy z robotami i klockami LEGO. Zajęcia cykl to czterech kolejnych spotkań w Bałuckim Ośrodku Kultury „RONDO”, a najbliższa edycja rozpocznie się już 9 listopada!

czytaj więcej...

Zajęcia Ale Robot w ciągu roku szkolnego.

2019-08-30

Wkrótce rozpoczniemy zapisy na zajęcia w szkołach podstawowych na terenie Łodzi i okolic.

czytaj więcej...

Newsletter

NASI PARTNERZY

Bałucki Ośrodek Kultury

Zajęcia Ale Robot w ciągu roku szkolnego.

Opublikowano:

   Wkrótce rozpoczniemy zapisy na zajęcia w szkołach podstawowych na terenie Łodzi i okolic.

   Więcej informacji o zajęciach na spotkaniach z rodzicami (tzw. wywiadówkach) w Państwa szkole. Wkrótce na stronie pojawią się formularze, które należy wypełnić w przypadku chęci uczestnictwa w zajęciach. Pierwsze zajęcia zwyczajowo są pokazowe, tak by dziecko mogło zdecydować czy zajęcia je interesują.

   W naszej ofercie są trzy rodzaje zajęć:
- robotyka dla klas 0-3 z wykorzystaniem zestawów LEGO Wedo
- robotyka dla klas 4-7 z wykorzystaniem zestawów Lego Mindstorms
- programowanie w języku Scratch dla wszystkich uczniów

   W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 661 09 29 01. Można wykorzystać również poniższy formularz kontaktowy:

Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

Szkoła Podstawowa nr 202 w Łodzi

Szkoła Podstawowa w Rudzie Bugaj


   Dołożymy starań, by zajęcia odbywały się w możliwie wygodnych godzinach pracy świetlicy szkolnej. Zanim ustalimy dni i godziny zajęć chcielibyśmy poznać Państwa preferencję, tak by w miarę możliwości dostosować czas do planu lekcji i innych zajęć dodatkowych.

   Krótki opis zajęć:

   Zajęcia dla dzieci z klas 0-3 odbywają w wymiarze 60 minut.
Roboty zwierzęta (np. krokodyl, lew czy ważka), miniatury mechanicznych urządzeń (helikopter, dźwig, robotyczne ramię) i wiele innych ciekawych konstrukcji gwarantują świetną zabawę połączoną z nauką!

   Dla dzieci z klas 4-7 proponujemy zajęcia na bardziej zaawansowanych technicznie klockach Lego Mindstorms, na których dzieci budują trudniejsze roboty, z rozwiniętą częścią dotyczącą programowania. Zajęcia trwają 120 minut (do ustalenia).

   Zajęcia z programowania w języku Scratch trwają 60 minut, a dzieci uczą się informatyki w formie zabawy poprzez pisanie gier i programów, w których główną rolę gra popularny "kotek".

   Zajęcia dla każdej grupy odbywać się będą odbywać raz w tygodniu. Dokładna informacja o cenie zajęć zostanie podana po ustaleniu wstępnej listy zainteresowanych. Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest deklaracją uczestnictwa w zajęciach - jego wypełnienie pozwoli nam wybrać najbardziej dogodne terminy zajęć o których poinformujemy mailowo oraz w krótkiej wiadomości SMS.

   Informujemy, że prowadzimy także zajęcia w weekendy. Dla szczególnie zaangażowanych konstruktorów proponujemy cykl 4 trzygodzinnych spotkań w Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" (Łódź, skrzyżowanie Włókniarzy i Limanowskiego). Zajęcia będą odbywać się w soboty w godz. 10-13 - więcej informacji na www.alerobot.pl i pod numerem telefonu 661 092 901