Ale Robot

Zapisz na zajęcia

Zaloguj się

Nie masz konta? Załóż je za darmo!

Zapomniane hasło

News

Życzenia świąteczne

2019-12-23

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzy zespół Ale Robot

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 1 w 2 semestrze

2019-12-17

Ale Robot zaprasza wszystkich Młodych Miłośników Robotyki na rozwijające zajęcia dla przyszłych inżynierów.

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 3 od 30 Listopada

2019-11-07

Nadeszła pora przejść na wyższy poziom wtajemniczenia! ;)

czytaj więcej...

Newsletter

NASI PARTNERZY

Bałucki Ośrodek Kultury

O firmie

     Ale Robot powstał w grudniu 2011 roku w ramach unijnego projektu Szansa na Biznes. Zajmujemy sie organizacją edukacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży z zakresu robotyki. W czasie warsztatów uczestnicy pracują na zestawach LEGO Minstorms. Lektorami na naszych warsztatach są studenci i absolwenci kierunku Automatyka i Robotyka Politechniki Łódzkiej. 

     Misją Ale Robot jest wprowadzenie edukacji w Polsce w XXI wiek, poprzez organizowanie zajęć na podstawie autorskiego programu nauki poprzez zabawę. Wiele badań dowodzi, że taka forma nauki przynosi najlepsze efekty, a samo konstruowanie robotów rozwija umiejętności manualne i logiczne myślenie u dzieci. Dzięki zajeciom dziecko lepiej rozumie otaczający je świat.

Poza klientami indywidalnymi, mamy w swojej ofercie propozycje zajęć dla szkół i innych placówek edukacyjnych czy też organizację pikników i imprez integracyjnych dla klientów biznesowych.

Media o Nas:

Ale Robot w telewizja:

Telewizja TOYA 03.02.2012r.

Łódzkie Wiadomości Dnia 03.02.2012r. od 15 minuty (potrzebna wtyczka)

Ale Robot w radiu:

Audycja w Radiu Parada 01.02.2012

Ale Robot w prasie i internecie:

Gazeta Wyborcza "Akademia Robotów. Dzieci same składały i programowały roboty" 03.02.2012r.

Gazeta Edu "Zimowa Akademia Budowy Robotów dla Maluchów" 05.02.2012

urwisowo.pl "Zbuduj swojego robota"

Fragment artykulu z gazety "Na Wzniesieniach"

... Jeśli ktoś myśli, że to koniec atrakcji na ferie to się myli. W drugim tygodniu odbyliśmy prawdziwą wyprawę aż na drugi kraniec Łodzi. W TECHNOPARKU na ulicy Dubois czekał na nas miły pan Mateusz Delong, jakieś skrzynki z częściami i laptopy. Mieliśmy nadzieję, że sobie pogramy w jakieś nowe gry a tu okazało się, że trzeba się uczyć! Ale jaka to była nauka! Szkoda, że w szkole nie ma takich przedmiotów. Uczyliśmy się robotyki i stworzyliśmy prawdziwego robota! Zajęcia rozpoczęły się od oglądania filmu o robotach. Potem zbudowaliśmy robota próbnego z klocków LEGO. Następnie prowadziliśmy prace zgodnie z instrukcją zawartą w prezentacji. Dołączyliśmy czujnik dotyku i zaprogramowaliśmy naszego robota. Trochę przypominał pojazd kosmiczny. Jeździł i odbijał się od przeszkody. Potem urządziliśmy wyścigi naszych robotów. Na koniec Pan Mateusz zaprezentował roboto - pieska. Merdał ogonem i podawał łapę. Ale była frajda!

To były wspaniałe zajęcia. Długo będziemy je wspominać. I te pyszne słodkie bułki też. ...

Nasi instruktorzy:

Mateusz Delong absolwent  kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechnice Łódzkiej. Członek i prezes Studenckiego Koła Naukowego Robotyki "SKaNeR", uczestnik licznych zaowodów CybAiRBot w Poznań, Robotic Arena we Wrocławiu, Robot Challeng w Wiedniu.  Wykładowca na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym. Zapalony żeglarz.