Ale Robot

Zapisz na zajęcia

Zaloguj się

Nie masz konta? Załóż je za darmo!

Zapomniane hasło

News

Zapisy na zajęciach w szkołach: SP169 i SP202 w Łodzi

2018-09-11

Informacja o zajęciach dodatkowych z robotyki dla uczniów ze Szkół Podstawowych nr 169 i nr 202 w Łodzi.

czytaj więcej...

Zajęcia z robotyki co sobotę w BOK "Rondo"

2018-09-07

Zajęcia Młody Robotyk Poziom I tradycyjnie będą odbywać się w Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" (Łódź, Limanowskiego 166). Pierwsze spotkanie już 6 października. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13 lat, a na cykl składają się 4 zajęcia po 180 minut, które będą odbywać się co sobotę w godzinach 10:00 - 13:00.

czytaj więcej...

Młody Robotyk Poziom 1 - edycja wiosenna (luty-marzec 2018)

2017-12-11

Informacja o wiosennych (luty-marzec 2018) zajęciach z cyklu Młody Robotyk Poziom I w Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo".

czytaj więcej...

Newsletter

NASI PARTNERZY

Kino Bałtyk


Piosenki dla dzieci
Bałucki Ośrodek Kultury
Strona dedykowana ojcom

Szkoły

Dlaczego zajęcia w szkole?

Robotyka jest znakomitą formą zajęć dodatkowych, która rozwija zarówno zdolności manualne, widzenie przestrzenne, a także racjonalne, logiczne myślenie, czytanie dokumentacji technicznej oraz pracę w grupie i planowanie, a wszystko z wykorzystaniem podstaw matematyki czy fizyki. Zajęcia znakomicie spełniają potrzebę nauczania umiejętności technicznych, potrzebnych do wykształcenia inżynierów tak pożądanych na współczesnym rynku pracy.

Zajęcia z robotyki doskonale sprawdzają się zarówno dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych (większy nacisk na dobrą zabawę) oraz dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej (rozszerzona część teoretyczna i programistyczna, bardziej złożone konstrukcje). Prowadziliśmy już zajęcia dla uczniów na każdym z tych poziomów edukacji.

Forma zajęć:

Warsztaty takie mogą odbywać się w trakcie lub bezpośrednio po zajęciach szkolnych. W naszej ofercie dla szkół znajdują się zarówno zajęcia cykliczne (w tym semestralne i roczne) jak również zajęcia jednorazowe lub będące częścią krótszego cyklu. Zajęcia prowadzimy zarówno dla szkół jak dla partnerów, do których należą Domy Kultury i inne instytucje edukacyjne.

Jednorazowe zajęcia pokazowe są doskonałą formą rozrywki dla uczniów, którym z pewnością spodoba się spędzony na nich czas. Takie zajęcia proponujemy jako jednokrotną „nagrodę” dla klasy w trakcie godzin lekcyjnych.

Zajęcia w formie dłuższego cyklu mogą się odbywać w dowolnej formule (całorocznej, całosemestralnej lub krótszej – w postaci kilku zajęć). Zajęcia takie w zależności od Państwa preferencji mogą odbywać się w trakcie godzin lekcyjnych (regularnie albo np. raz w miesiącu) lub jako zajęcia dodatkowe, po ich zakończeniu.

W trakcie cyklu uczestnicy budują różnorodne roboty, a program zajęć jest dostosowany do długości cyklu zajęć i umiejętności grupy uczniów.

Opis zajęć:

Każde zajęcia składają się z trzech części:

- wstęp teoretyczny
- budowa robota z instrukcji lub z wykorzystaniem własnych pomysłów
- stworzenie algorytmu oraz zaprogramowanie robota

 

Zapewniamy: wykwalifikowanych instruktorów oraz cały niezbędny sprzęt (zestawy Lego, komputery, rzutnik oraz prezentacje/instrukcje)

Potrzebujemy: salę z ławkami i krzesłami (idealna jest sala lekcyjna), podłączenie do prądu.

Proponowana forma zajęć: zajęcia 2x45 lub 3x45 minut (moźliwe przerwy).

 

Więcej szczegółów w kontakcie mailowym lub telefonicznym.